Jdi na obsah Jdi na menu
 


POLSKO

polsko.jpg

 

 

 

 

 

Polsko je se svými úžasnými přírodními zajímavostmi skvělým výletním a prázdninovým cílem. Dovolená v Polsku znamená výjimečná letní a zimní rekreační střediska, majestátní hory, písečné pláže, čistá jezera a 23 národních parků.. Polsko - přímořský stát na břehu Baltského moře. Hlavním městem Polska je metropole Varšava.

Polsko je přísně katolickou zemí, kde se slaví všechny katolické svátky. Jeho rodák Karol Wojtyla se stal prvním neitalským papežem po téměř pěti stech letech a vydobyl si přízeň i mnohých nekřesťanů.

Chloubou Polska jsou hory a s nimi spojená krásná příroda. Tatry, Beskydy, Karpaty či Krkonoše jsou stejně jako různé historické památky hlavními lákadly pro turisty jak v létě tak v zimě. Dalším výjimečným místem jsou Velká mazurská jezera a také Baltské moře, které se nachází na severní hranici země.

Z hlediska povrchu je země plochá a rovinatá. Dotýká se Baltského moře a vinou čtvrtohorního ledovce je dnes plná jezer

Polsko je převážně nížinatá země. Tři čtvrtiny jeho plochy nepřesahují nadmořskou výšku 200 metrů. Teprve jižní část se mírně zvedá do nízkých pahorkatin. Nejvyšším vrcholem jsou Rysy (2 499 m), které leží ve Vysokých Tatrách. Země se může pochlubit více než dvacítkou národních parků.

Nejdelšími toky jsou řeky Visla (1 047 km) a Odra (854). Obě ústí do Baltského moře.


 


 

 

Příspěvky

FROMBORK

4. 2. 2012

frombork.jpg

 

GIERLOŽ

4. 2. 2012

gierloz.jpg

 

MALBORK

4. 2. 2012

malbork.jpg