Jdi na obsah Jdi na menu
 


ČESKÝ KRUMLOV

cesky-krumlov.jpg

je považován za jedno z nejkrásnějších českých měst. Je vyhlášen městskou památkovou rezervací, po Praze druhou nejvýznamnější u nás.
  Pro svůj jedinečně dochovaný komplex středověkého města byl zapsán do Seznamu kulturního dědictví UNESCO Nejvýznamnější a nejznámější památkou Českého Krumlova je stejnojmenný zámek, tyčící se vysoko nad ohybem Vltavy

Bývalé podhradí Latrán nacházející se východně od zámku bylo v druhé polovině 14. století ještě rozšířeno o tzv. Nové Město vystavěné na nábřeží Vltavy. Z původního opevnění, které měl Latrán s Novým Městem společné, se dochovala severovýchodní válcová bašta s jehlancovou střechou z roku 1506. Z městských bran stojí v současnosti již jen severní Budějovická brána vybudovaná koncem 16. století. Byla postavená ve stylu severoitalské renesance a je završená pětibokou věží. Nejvýznamnější památkou Latránu je minoritský klášter svatého Františka a svaté Kláry se společným kostelem Božího těla a Zvěstování Panny Marie.V blízkosti centrálního parkoviště asi 400 m směrem na Černou v Pošumaví je možné navštívit podzemní grafitový důl.

Na jižním okraji města (směrem na Větřní) stojí přes Vltavu zajímavý krytý dřevěný most (tzv. rechle).

Městskou památkovou rezervací prochází 3,5 km dlouhá trasa značená turistickými značkami.

http://www.ceskykrumlov.com/

 

 

http://www.zamek-ceskykrumlov.eu/

 

 

http://www.virtualtravel.cz/cesky-krumlov.html